среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 136
home Општини

Тони јаболки завршија во водите на Преспа (ВИДЕО)

Тони јаболки завршија во водите на Преспа (ВИДЕО)

Јаболката од минатогодишната берба завршија дел во Преспанското езеро, дел во реките кои течат во близина, пренесе „ТВ 21“.

Производителите се жалат на немањето пласман и ниската откупна цена. Тие за ТВ21 велат дека им ги откупуваат за половина денар по килограм и дека тоа е неисплатливо. Се надеваат само на три денари кои им се ветени од државата.