четврток, 6. август 2020. Вести денес: 188
home Општини

Толку од транспарентност: Градоначалникот на Охрид избега од прашањата на новинарите (ВИДЕО)

Толку од транспарентност: Градоначалникот на Охрид избега од прашањата на новинарите (ВИДЕО)

Транспарентност која првите луѓе на локалната власт на СДСМ и градоначалникот на Охрид од истата партија, Константин Георгиески, не ја вадат од уста денеска токму од нивна страна беше погребана, пренесува порталот Охрид 24.

Имено градоначалникот Георгиески денеска откако прочита што имаше напишано избега од новинарите и не одговори на нивните прашања.

Се поставува прашањето од што бега и што сака да скрие Константин Георгиески?

Коронавирус