понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 0
home Општини

Тажна слика од Преспа: Јаболката завршија покрај патот (ФОТО)

Тажна слика од Преспа: Јаболката завршија покрај патот (ФОТО)

На Фејсбук страната “Земјоделци – Македонија / Zemjodelci Makedonija” каде редовно се објавуваат вести поврзани со земјоделството и земјоделските политики во државата, објавени се фотографии од купишта јаболка во Преспанскиот регион, кои како што пишува се исфрлени покрај патот.

Земјоделците од преспанскиот регион ги фрлаат своите јаболка. Навистина тешка година за овие земјоделци.Ќе ја преземе ли некој одговорноста??”, пишува над објавата.

Коронавирус