четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 15
home Општини

Ташев: Граѓаните на Неготино веќе две години чекаат за реализација на ветените проекти

Ташев: Граѓаните на Неготино веќе две години чекаат за реализација на ветените проекти

Портпаролот на ОК Неготино од ВМРО-ДПМНЕ денес излезе со прес конференција за состојбата во општина Неготино.

Тој во своето обраќање посочи дека веќе две години граѓаните на општина Неготино го чекаат ветениот „живот“ и проектите кои им беа ветени во предизборната кампања на сегашната локална власт.

Коронавирус