сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 36
home Општини

Таравари: Метлата на Заев започна во Гостивар, поставуваат присилни директори

Таравари: Метлата на Заев започна во Гостивар, поставуваат присилни директори

„Метлата на Заев, започна од Гостивар“-обелоденува градоначалникот на општината.

-Денеска се поставени нови присилни директори по училиштата, по 6-ти пат се менуваат директорите во училиштата во нашата општина за 18 месеци. #ПродолжувамеИсто“, напиша на Фејсбук, Арбен Таравари.

Коронавирус