понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 141
home Општини

СВР Тетово санкционираше 154 возачи за пречекорена брзина

СВР Тетово санкционираше 154 возачи за пречекорена брзина

На 27.09.2020 во периодот од 13.00 до 19.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е републичка акциска контрола за брзина.

-Притоа, санкционирани се 154 возачи (ТЕ-121 и ГВ-33) кои ја пречекориле брзината во и надвор од населено месето. Секторот за внатрешни работи Тетово и наредните денови продолжува со засилени акциски контроли. Aпелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.

Коронавирус