сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 83
home Општини

СВР Штип санкционираше 97 возачи за пречекорена брзина

СВР Штип санкционираше 97 возачи за пречекорена брзина

На 27.09.2020 во периодот од 13.00 до 19.00 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

-Од извршената акциска контрола санкционирани се вкупно 97 прекршоци, од кои 39 возачи управувале со брзина поголема од дозволената надвор од населено место и 58 во населено место. Преземени се 97 мерки за прекршоците и тоа 29 Штип, 20 Кочани, 14 Берово, 12 Делчево, 9 Виница, 7 Свети Николе и 6 Пробиштип. Санкционирани се и 42 останати прекршоци, информира МВР.

Коронавирус