вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 41
home Општини

Струга остана без брзи тестови за корона

Струга остана без брзи тестови за корона

Иако во Струга има најмногу смртни случаи од Ковид 19, а голем е и бројот на заразени, повеќе од 60.000 жители се оставени без т.н. брзи тестови.

Од Здравствениот дом во градот велат дека тие немаат услови да спроведуваат брзи тестови бидејќи имаат само една лабораторија и препорачуваат тестовите да се прават во лабораторијата на општата болница, пренесува Алсат.мк

 

Коронавирус