четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 40
home Општини

Стојанов: Заедно со мојот тим ќе се залагаме за Неготино да стане подобро место за живеење!

Стојанов: Заедно со мојот тим ќе се залагаме за Неготино да стане подобро место за живеење!

– Почитувани пријатели, сограѓани, почитувани мои Неготинчани! Мојот збор значи искрени заложби, подадена рака и пријателска помош. Се обврзувам и гарантирам за секој проект, заедно со мојот тим ќе работиме и ќе се залагаме за Неготино да стане подобро место за живеење, за нас и идните генерации. Да им овозможиме иднина, да им овозможиме издржливи проекти, вистински промени, стои во Фејсбук статусот на Д-р Горан Стојанов, кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Неготино.

– Јас, Д-р. Горан Стојанов сум еден од Вас, и мојот мандат ќе го посветам на Неготино, на сите граѓани на општина Неготино, а со една цел – градење на заедничка иднина, пишува тој.

 

Локални избори 2021