четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Општини

Сточарите на протест во Битола, бараат да им бидат исполнети ветувањата

Сточарите на протест во Битола, бараат да им бидат исполнети ветувањата

Сточарите протестираат пред канцеларијата на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Битола.

Незадоволни од односот на државата кон нив, тие денес го искажаа револтот со мирен протест.

Бараат Владата да си ги исполни ветувањата кои им ги дала во предизборието.

Коронавирус