понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 62
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Среде полициски час си одржуваат партиски состанок на СДСМ во Радовиш (ФОТО)

Среде полициски час си одржуваат партиски состанок на СДСМ во Радовиш (ФОТО)

Штабот на СДСM во Радовиш не почитува препораки и закони.

Додека трае полициски час секој граѓанин кој ќе биде затекнат некаде надвор ќе треба да плати висока казна, а за партиските членови на владејачката партија ништо не важи.

Така, социјалдемократи од Радовиш вечерва си држат состанок во главниот општински изборен штаб.

Коронавирус