сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 48
home Општини

Средба на Пецаков со претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески

Средба на Пецаков со претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков денеска оствари средба со претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески при што беше разговарано на повеќе актуелни теми.

-Денеска одржав средба со Претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески.

Разговаравме за актуелни теми и можности за реализација на повеќе проекти во областа на туризмот, здравство, инфраструктура…

Како двајца охриѓани ќе се заложиме да изнајдеме повеќе начини за реализација на повеќе проекти од интерес на сите граѓани, пишува Пецаков во својата објава на Фејсбук.