среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Општини

Со „послушајте патриоти“ започна митингот на Митко Јанчев во Кавадарци (ВО ЖИВО)

Со „послушајте патриоти“ започна митингот на Митко Јанчев во Кавадарци (ВО ЖИВО)

Со „послушајте патриоти“ почна митингот на кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кавадарци, Митко Јанчев.

Првиот митинг на Јанчев почнува од с.Ваташа, каде ќе бидат преставени и кандидатите за советници.

Локални избори 2021