сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Општини

Снегот прави проблеми и во градот на Заев: Од струмичките власти вечерва ни трага ни глас (ФОТО)

Снегот прави проблеми и во градот на Заев: Од струмичките власти вечерва ни трага ни глас (ФОТО)

Порталот Струмица денес преку фотографии на социјалните мрежи апелира до возачите да возат внимателно поради неисчистениот снег од страна на властите.

-XАОС НИЗ УЛИЦИТЕ НА СТРУМИЦА ВЕЧЕРВА!

Почитувани читатели, доколку немате итна потреба, не ги возете вашите автомобили! Како што може да се забележи по фотографиите, сол низ овие улици во Струмица најверојатно нема фрлано или е во мала количина. На дел од улиците се случија и сообраќајни несреќи, а како најкритична улица е Св.Кирил и Методиј. ВНИМАВАЈТЕ!, стои во нивниот пост на Фејсбук.

XАОС НИЗ УЛИЦИТЕ НА СТРУМИЦА ВЕЧЕРВА!

Почитувани читатели, доколку немате итна потреба, не ги возете вашите автомобили!…

Posted by Strumica Denes on Сабота, 13 февруари 2021

ЕУРО 2020

Македонија