четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Општини

СКАНДАЛ: Во Општина Лозово македонското знаме обоено во црно?! (ФОТО)

СКАНДАЛ: Во Општина Лозово македонското знаме обоено во црно?! (ФОТО)

Отстрането македонското знаме од дворот на општинската зграда во Лозово?!, пишува порталот Маркукуле.мк.

На социјалните мрежи се проширија фотографии од новиот изглед на општинската зграда во општина Лозово.

На новите фотографии се гледа дека македонското знаме кое стоело на влезната врата е исфарбано во црна боја, а отстрането е и шеснаесеткракото сонце од фонтаната во дворот.

На кого и зошто му сметал ваквиот изглед на дворот пред општината?!

Граѓаните по социјалните мрежи прашуваат дали новиот градоначалник од редовите на СДСМ Ацо Велковски, не се идентификува со државниот симбол?!

Коронавирус