сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Сите во битка со вирусот, градоначалникот на Новаци ќе троши 25 милиони за општинска зграда

Сите во битка со вирусот, градоначалникот на Новаци ќе троши 25 милиони за општинска зграда

Додека државата се бори со епидемијата на коронавирусот во ситуација на вонредна состојба градоначалникот на општина Новаци, Љубе Кузмановски ќе ја реновира општинската зграда за цена од 25 милиони денари.

Градоначалникот, инаку кадар на СДСМ, пред само три дена потпишал договор за реконструкција на зградата на општината со битолската фирма „Стентон“. Договорот во вредност од над 400 илјади евра е потпишан на 24-ти март дваестина дена по рокот за доставување на понудите по огласот што општината го објавила на 14-ти февруари годинава.

Целата вест на Нетпрес.

Коронавирус