вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Синот на градоначалникот на Радовиш со порака до Заев

Синот на градоначалникот на Радовиш со порака до Заев

Синот на актуелниот градоначалник на Радовиш, Ѓорги Конзулов, на Фејсбук испрати јасна порака до Зоран Заев и раководството на СДСМ откако партијата реши на престојните избори да истрча со друг кандидат.

-Јавното мислење не се почитува, актуелниот градоначалник е победник на сите анкети и помегу народот со +37 проценти и внатрешно партиски со со +8 проценти над сите кандидати заедно, ова е само личен интерес на поединци и едноумие, невероватно е што премиерот Заев ги пренабрегна фактите и демократијатас и го поддржа едноумието-брука, напиша Конзулов.