недела, 23. септември 2018. Вести денес: 64
home Општини

Силно невреме во Ресен: Град со големина на орев и пороен дожд (ФОТО)

Силно невреме во Ресен: Град со големина на орев и пороен дожд (ФОТО)

Попладнево големо невреме го погоди Ресен.

Град со големина на орев паѓал интензивно, а продолжил порен дожд по што низ улиците на градот течат реки.

Загрижени граѓани ги испратија овие фотографии на Фејсбук страницата на ТВ Сител.