петок, 29. септември 2023. Вести денес: 91
home Општини

Силно невреме со град го зафати Велес (ВИДЕО)

Силно невреме со град го зафати Велес (ВИДЕО)

Попладнево Велес го зафати страшно невреме со пороен дожд и град.

Улиците низ градот се полни со вода.

Видео од силното невреме можете да погледнете на порталот ВЕЛЕС ДЕНЕС