вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Општини

Секоја чест: Теута Арифи призна пораз во Тетово и му ја честиташе победата на Касами

Секоја чест: Теута Арифи призна пораз во Тетово и му ја честиташе победата на Касами

Кандидатката за градоначалник на општина Теута Арифи му ја честиташе победата на својот противкандидат Билал Касами.

-Општина Тетово ќе биде раководена од нашиот противкандидат, му ја честитам победата на Билал Касами, изјави вечерва на прес-конференција Арифи.

Коронавирус