недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

Секој ден по најмалку три проекти за поубаво Кавадарци, Јанчев со полна пареа реализира се што ветил

Секој ден по најмалку три проекти за поубаво Кавадарци, Јанчев со полна пареа реализира се што ветил

Градоначалникот на општина Каварадци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, кој воедно до сега е и најуспешниот градоначалник на територијата на Македонија, секојдневно во општината реализира по најмалку три проекти од неговата програма.

Меѓу кавадарчани, Јанчев важи за најуспешниот градоначалник кој досега го имале, бидејќи како што велат, најверојатно почнал да реализира проекти кои не му биле во програмата, затоа што тие веќе ги реализирал.

Реализацијата на своите проекти, Јанчев редовно ги споделува на својата Фејсбук страна, еве дел од нив:

Локални избори 2021