четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 67
home Општини

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Регионалниот пат од Охрид кон Свети Наум денеска од 13 часот се затвора за сообраќај во должина од 600 метри.

Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека ќе биде затворен патот од Билјанини извори кон хотелот Славија во должина од 600 метри.

Забраната ќе трае до крајот на изведување на градежните работи.

(Миа)