понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 203
home Општини

Се урна дел од таванот во гимназијата во Охрид (ФОТО)

Се урна дел од таванот во гимназијата во Охрид (ФОТО)

Дел од таванот во една од училниците во средното училиште „ Свети Климент Охридски“ во Охрид паднал по поројниот дожд кој вчера го погоди градот.

Нема повредени ученици , а денес во училиштето наставата се одвива нормално.

Гимназијата во Охрид е градена во време на Османлиската империја, а последно е реновирана во 2007 година кога е препоркиена и доградено е поткровје.

 

Извор: ОХРИД 1

Коронавирус