недела, 5. декември 2021. Вести денес: 47
home Општини

Се реконструира мостот кај Глишиќ во Кавадарци

Се реконструира мостот кај Глишиќ во Кавадарци

Градоначалникот на Каварадци, Митко Јанчев на својот Фејсбук профил објави дека денес започнала реконстукција на еден од мостовите во општината.

-Реконструкција на мост кај месноста Танко Патче – Глишиќ. Изведувач на работите е Портланд ОПЦ Струмица. 300.000 денари инвестиција од Општина Кавадарци, напиша Јанчев на Фејсбук.

Коронавирус