сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 109
home Општини

Се презакажува прскањето против комарци во Охрид

Се презакажува прскањето против комарци во Охрид

Се презакажува најавената дезинсекција против комарци од утре за наредните денови, поради најавите за дожд и ветер.

Центарот за јавно здравје од Охрид информира дека најавената дезинсекција од земја ќе се реализира во среда, четврток и петок во периодот од 20 до 6 часот со апарат за УЛВ ладно запрашување.

Со прскањето ќе бидат опфатени територии на општините Охрид, Дебрца, Вевчани, Дебар и Центар Жупа.

Се апелира пчеларите и пчеларските задруги да преземат соодветните мерки за заштита на пчелите.

Локални избори 2021