вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Се поплави плоштадот во Охрид (ВИДЕО)

Се поплави плоштадот во Охрид (ВИДЕО)

Продолжуваат поројните дождови низ Македонија. Хидролозите уверуваат дека нема опасност за излевање на големите реки, но, како што предупредуваат, тоа е можно кај тие со помали корита.

Во меѓувреме, на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа дека плоштадот во Охрид е поплавен како последица на поројните дождови кои денеска го зафатија тој град.