понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 135
home Општини

Санкционирани 112 возачи во Струмица – 24 за брзо возење

Санкционирани 112 возачи во Струмица – 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Струмица изречени се вкупно 112 мерки, од кои 13 за возење без возачка дозвола, 8 за нерегистрирани возила, 24 за возење со брзина поголема од дозволената, 6 за технички неисправни возила и останати 61 санкција.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

ЕУРО 2020

Македонија