петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Општини

Сајкоски: Прилеп одбра победа на локалните избори!

Сајкоски: Прилеп одбра победа на локалните избори!

Прилеп одбра победа на локалните избори!, пишува на својата Фејсбук страница генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски.

Претходно, пратеникот од редовите на ВМРО–ДПМНЕ Антонио Милошоски обелодени дека ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори во октомври ќе истрача со познатиот доктор Борче Јовчески.

Коронавирус