недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Општини

Сајкоски: Филипче и Шекеринска требаше многу порано да ги посетат проектите започнати од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево

Сајкоски: Филипче и Шекеринска требаше многу порано да ги посетат проектите започнати од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5 Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека Филипче и Шекеринска многу порано требало да ги посетат проектите започнати од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево.

-Денеска сакам да им порачам на Филипче и Шеќеринска требаше многу порано да ги посетат проектите започнати од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево, проектите кои во нивно време беа запрени и три и пол години не направија ништо и ги уназадија. За ова мора да има одговорност!
Но да не се грижат ќе бидат завршени и болницата и автопатот и други проекти за кичевчани.
А Кичево за вас повторно ќе биде само попатна станица, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Денеска сакам да им порачам на Филипче и Шеќеринска требаше многу порано да ги посетат проектите започнати од ВМРО-ДПМНЕ…

Posted by Ѓорѓија Сајкоски on Tuesday, July 7, 2020

Коронавирус