вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Општини

Саем на книга во Кавадарци

Саем на книга во Кавадарци

Саем на книга беше отворен денеска во градската библиотека “Феткин” во Кавадарци. Директорката на библиотеката, Весна Гркова рече дека настанот е по повод месецот на книгата и кавадаречката културна есен.

– Овој саем веќе прераснува во традиција и овој пат кавадарчани ќе имаат прилика да имаат дружење со најновите изданија на издавачките куќи “Три”, “Култура”, “Матица”, “Сакам книги”, “Топер” и “Просветно дело”, нагласи Гркова.

Таа додаде дека на саемот има понуда од книги за сите возрасти.

Коронавирус