понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 114
home Општини

СЀ ПОСКАПУВА: Во Прилеп 10 ќебапи чинат 400 денари! (ФОТО)

СЀ ПОСКАПУВА: Во Прилеп 10 ќебапи чинат 400 денари! (ФОТО)

Во Прилеп, 10 ќебапи во угостителски објект чинат дури 400 денари, или 40 денари по ќебап. Ова е доказ дека цените вртоглаво растат.

ФОТО: КУРИР

loading...