четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 85
home Општини

Ротино никогаш веќе нема да биде исто (ФОТО)

Ротино никогаш веќе нема да биде исто (ФОТО)

Село Ротино Битолско, како поклон од Општината Битола доби верувале или не, помошно црево за гасење на пожар, а на примопредавањето лично учествувала и градоначалничката на Општината, Наташа Петровска.

Настанот се одржа на 11 април 2019-та година, потенцираме 2019-та година.

 

 

Локални избори 2021