петок, 30. јули 2021. Вести денес: 156
home Општини

Ристески: Само уште неколку дена не делат до конечен крај на оваа криминално-бандитска власт

Ристески: Само уште неколку дена не делат до конечен крај на оваа криминално-бандитска власт

Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека остануваат само уште неколку дена не делат од оваа криминално-бандитска власт.

-Само уште неколку дена не делат до конечен крај на оваа криминално-бандитска власт
и голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и македонскиот народ.
Кавадарци, Неготино, Росоман…цела Тиквешија ќе ги казни поради: катастрофалните политики во земјоделството и откупот на грозјето за сметка на грбот на лозарите, ветениот и сѐ уште нереализиран систем за наводнување на лозовите насади во кавадаречкиот крај, ветената и нереализирана гасификација заглавена во лавиринтот на нивната неспособност. Нереализираните катни гаражи, реконструкцијата на плоштади, старата чаршија, затворениот пазар, останаа фотоморгана за Неготинчани. Изградбата на канализациони системи во населените места која ја најавуваа, ја нема…има само нереализирана патна инфраструктура во целиот регион како и прекин на изградбата на експресниот пат кој е важна врска меѓу Тиквешијата со Пелагонија! СДСМ лажеше и манипулираше на претходните избори, сега на потег е народот! СДСМ ќе ја добие заслужената казна на 15-ти со огромна разлика и поддршка за ОБНОВА на регионот и Македонија на чело со ВМРО-ДПМНЕ!!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Само уште неколку дена не делат до конечен крај на оваа криминално-бандитска власт
и голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и…

Posted by Марјан Ристески on Thursday, July 9, 2020

Коронавирус