вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 25
home Општини

Ристески: Од прекрасната музичка фонтана до “црна дупка“ на несовесните локални власти

Ристески: Од прекрасната музичка фонтана до “црна дупка“ на несовесните локални власти

Од прекрасна “jumping jet”-музичка фонтана(прва во Македонија)…од забава, атракција и разладување за сите генерации прилепчани и посетители, до “црна дупка”, брука и глупавост на несовесните локални власти, реагира поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески.

-Само снимката и сеќавањата останаа сведок за преубавата и уникатна фонтана, а за штетата и да не правиме муабет, рече тој.

Коронавирус