понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 40
home Општини

Ристески: Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица!

Ристески: Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица!

Поранешниот градоначалник на општина Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Марјан Ристески заедно со жителите на населба Тополчани го одбележаа денешниот празник Успение на Пресвета Богородица.

-Ви посакувам многу здравје, среќа, мир и благосостојба!
Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица!
За многу години !
Бог да ни ја чува Македонија, напиша на својот Фејсбук профил Ристески.