понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Општини

Ресен и Преспа во недела ќе останат 10 часа без струја

Ресен и Преспа во недела ќе останат 10 часа без струја

Во недела, 12 септември, во периодот од 08 до 18 часот, жителите на Ресен и Преспа, 10 часа ќе останат без електрична енергија.

Од Електродистрибуција информираат дека прекинот ќе биде поради изведување работи на реконструкција и модернизирање на мрежата со цел подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Поради реализација на зафатот, во овој период без снабдување ќе остане цела општина Ресен, односно градот Ресен и сите населени места во Преспа.

Локални избори 2021