недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 48
Во живо

„Енергија, надеж, иднина“: Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Општини

Радовиш пловен како Венеција: За неполн час поплавени домови и објекти (ФОТО)

Радовиш пловен како Венеција: За неполн час поплавени домови и објекти (ФОТО)

За неполн час Радовиш беше зафатен со силно невреме со обилни врнежи од град и дожд, кое предизвика голем број на поплавени домови и објекти, како и штета на земјоделските посеви.

Епилог на денешното невреме со силниот ветер, турнатите дрвја, оштетениот коловоз, и предизвиканите штети низ целиот град.

Извор: Република

Коронавирус