петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

Пуштање во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Гевгелија

Пуштање во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Гевгелија

Во Гевгелија денеска свечено ќе биде пуштена во употреба пречистителна станица за отпадни води.

На настанот ќе се обрати претседателот на Владата Република Македонија Зоран Заев, амбасадорите на Швајцарија и на Грција, Сибил Сутера Техада и Димитрис Јанакакис.

Предвидени се обраќања и на заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули и на градоначалникот на општина Гевгелија, Сашко Поцков

Коронавирус