среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 115
home Општини

Пронајдена граната во Тетово

Пронајдена граната во Тетово

На 24.10.2020 во 13,00 часот било пријавено дека во Тетово на место викано “Кале“ била пронајдена минофрлачка граната 80 мм.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово, а од Дирекцијата за заштита и спасување била безбедно подигната.

Коронавирус