понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 114
home Општини

Процесот за изјаснување започнал навреме во Врапчиште

Процесот за изјаснување започнал навреме во Врапчиште

Во полошката општина Врапчиште гласањето утрово почна без доцнење.

На територијата на општина Врапчиште има 25.454 граѓани со право на глас и ќе гласаат на 39 избирачки места.

Во текот на вчерашниот ден, девет затвореници имаа можност да го дадат нивниот глас.

Од ОИК потврдија дека процесот за изјаснување почнал во 7 часот.

МИА

Коронавирус