вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Прилепчани едвај дишат: Загадувањето на воздухот екстремно, над 20 пати повеќе од дозволеното

Прилепчани едвај дишат: Загадувањето на воздухот екстремно, над 20 пати повеќе од дозволеното

Прилепчани вечерва едвај дишат.

Загаденоста во градот е огромна.

Во 19 часот беа измерени 1012 мг/м3, што е над 20 пати повеќе од дозволеното.

Коронавирус