петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 84
home Општини

Прилепчанец фатен со пиштол во близина на гласачко место

Прилепчанец фатен со пиштол во близина на гласачко место

Во 10:45 часот, М.И. пријавил нарушување најавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ „Кире Гаврилоски“, каде Џ. П. од Прилеп физички го нападнал Г.Д. од Прилеп.

Интервенирано е од полициски службеници од НККР Прилеп, а при прегледот кај лицето  Џ.П  пронајден и одземен бил пиштол марка “ЦЗ“.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус