сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Пренасочен сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево

Пренасочен сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево

Сообраќајот на магистралниот пат А-3 Штип-Делчево од м.в. „Подлошка крстосница“ до м.в. „Копосара“ од изутрината е пренасочен преку градот Кочани, информираат од Автомото сојузот.

Причина за пренасочувањето кое ќе трае до 15 часот, како што посочуваат од АМСМ, е изведување градежни работи.

Парламентарни избори 2020