четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 112
home Општини

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Криви Дол

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Криви Дол

Поради уличен дефект од ф400мм на булевар „Никола Карев“ 125 и 127, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на населба „Криви Дол“ и резиденцијата на владиката Стефан.

Прекинот ќе трае од 09:00 часот до завршување на санацијата на дефектот. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус