недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 91
home Општини

Познато е кој ги поставил албанските знамиња во Охрид, приведени неколку лица

Познато е кој ги поставил албанските знамиња во Охрид, приведени неколку лица

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид.

Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да направат сопствен играорен перформанс.

Знамето е отстрането, СВР Охрид веднаш излегла на терен и играорците се приведени, а се чекаат понатамошни инструкции од Јавен Обвинител.

Коронавирус