понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Општини

Пожарот кај кавадаречко се доближува до првите куќи

Пожарот кај кавадаречко се доближува до првите куќи

Пожарот кај кавадаречкото село Фариш зафати и лозја, а пожарникарите од Територијалната противпожарна единица Кавадарци вршат максимални напори штетите да бидат што е можно помали.

Александар Чадамов, командир на единицата, за МИА истакна дека пламените јазици во Росоман веќе стигнале до гробиштата и црквата, а се наближуваат и до првите куќи.

Имено, попладнево во Кавадарци избувнаа четири пожари.

Коронавирус