четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 60
home Општини

Пожар во валандовско: Шест пожарникари се борат со огнените јазли

Пожар во валандовско: Шест пожарникари се борат со огнените јазли

Активен пожар во Валандовско, зафатена е сува трва и нискостеблеста шума над с.Грчиште, м.в. Погана.

Во гасењето на пожарот ангажирани се 6 пожарникари со 2 ПП возила од ТППЕ Валандово и 6 вработени од ШС „Саланџак“ Валандово.

За пожарот се известени ДЗС, СВР и ЕЛС Валандово.

Коронавирус