петок, 13. декември 2019. Вести денес: 0
home Општини

Пожар кај Старата чаршија

Пожар кај Старата чаршија

Според информацијата од Противпожарната единица на Битола нешто по 13 часот во Старата чаршија избувнал голем пожар.

Две екипи на противпожарната единица веќе интервенирале за локалзирање на пожарот, јави Тера ТВ.