сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 36
home Општини

Повторно пронајдени и одземени рибарски мрежи во Охрид

Повторно пронајдени и одземени рибарски мрежи во Охрид

При вршење на патролна дејност во водите на Охридското Езеро, вчера во периодот од 19:30 до 23:00 часот, на околу 300 метри од брегот на езерото кај плажата Елешец, полициски службеници пронашле рибарски мрежи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус