среда, 3. март 2021. Вести денес: 31
home Општини

Порака до власта: „Ниту една еколошка катастрофа не е поголема од катастрофата што ја прави СДСМ“

Порака до власта: „Ниту една еколошка катастрофа не е поголема од катастрофата што ја прави СДСМ“

Унијата на млади сили на ВМРО- ДПМНЕ Велес со порака до власта: “Ниту една катастрофа не е поголема од катастрофата СДС…”

-Пустошот на ридовите близу Велес е еднаков на пустошот што СДС и го прави на нашата Македонија, велат младите.

Коронавирус